Ankastre Ürünler Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Ankastre Ürünler Hakkında Bilmeniz Gerekenler

 

Günümüzde ankastre set mutfakların vazgeçilmez unsurları olarak yer almaktadır. Gerek mutfakta yer kaplamayan pratik özellikleriyle, gerek mutfağa farklı bir görünüm kazandıran şekilleriyle estetik bir hava yaratan ankastre, Fransızca "encastre" kelimesinden dilimize geçmiş olup, bir yere veya oyuğa yerleştirilmiş (eşya veya tesisat )manasına gelmektedir. Bu tanımdan yola çıkarak ankastre setler için ev veya iş donanımlarındaki bütün gömülü uygulamaları tanımladığını söyleyebiliriz. Fakat günümüzde daha çok mutfakta kullanılan, davlumbaz, evye, ocak, fırın, buzdolabı gibi ürünlerin, mutfak dolapları ile bir bütün oluşturacak şekilde bir araya gelmiş kompleks sistemleri için ankastre setler terimi kullanılmaktadır. Dahası, bu kompleks sistemin içerisine, kullanım amaçlarına bağlı olarak, mutfak tezgahları, çamaşır makineleri, fazladan buzdolabı veya derin dondurucu eklenerek genişletilebilmektedir.

 

 

 

 

 

Ankastre Çeşitleri Nelerdir

 

 - Ankastre Setler,

 - Ankastre Aksesuarları,

 - Ankastre Davlumbaz,

 - Aspiratörler,

 - Ankastre Buzdolabı,

 - Ankastre Fırın,

 - Ankastre Ocak,

 - Çamaşır Makinesi,

 - Bulaşık Makinesi

 - Ankastre Buharlı Pişirici

 - Ankastre Sıcak Tutma Çekmecesi

 - Ankastre Bakım Spreyi

 - Ankastre Mikrodalga Fırın

 - Ankastre Kahve Makinesi

 - Ankastre Derin Dondurucu şeklinde yer alan birçok farklı türde ankastre ürün çeşitleri bulunmaktadır.

 

 Ankastre Setler Nelerdir

 

 - Franke Ankastre Setler,

 - Teka Ankastre Setler,

 - Silverline Ankastre Setler,

 - Dominox Ankastre Setler,

 - Siemens Ankastre Setler,

 - Esty Ankastre Setler,

 - Pera Ankastre Setler gibi ankastre setler de piyasada sıklıkla kullanılmaktadır.

 

 Ankastre Setlerin Kullanım Alanları ve Avantajları Nelerdir

 

 - Teknoloji gelişmelere bağlı olarak her alanda olduğu gibi, ankastre alanı da bu gelişmelerden etkilenmektedir. Örnek vermek gerekirse uzaktan kumandalı davlumbaz veya sıcaklığı yemeğine göre ayarlayabilen akıllı fırınlar gibi birçok yeni nesil ürün çeşitleri görülebilmektedir.

 - Fiyat avantajları ve kalıcı kullanım süresi sayesinde bazı insanlar tarafından akıllı bir yatırım aracı olarak görülmekte olan ankastre ürünler, bulunulan evin mutfak ölçüleri baz alarak yapıldığı ve başka alanlara uymayacağı düşünüldüğü için bu düşünce haklı görülmektedir.

 - Örnek verecek olursak bir ev sahibi, evini satım aşamasında, ankastresini de beraberinde satmış olmaktadır ve bundan doğan fiyat farkını da ev satış fiyatına rahatlıkla ekleyebilmektedir. Böylece bir kiracı, evi kiralama aşamasında, evdeki fırın, davlumbaz, buzdolabı gibi bütün bir sistemi de beraberinde kiralamaktadır.

 - Ulusal ve uluslararası piyasalarda ankastre mutfakların sektörel bir boyut kazanması ve hızla gelişim göstermesi, ankastre set konusunda insanların bu sektörde alışverişe yönelmesini beraberinde getirmiştir.

 - Yaşadığımız evlere estetik bir güzellik kazandırdığı düşünülen ankastre ürünler piyasada sıklıkla tercih edilmektedir. Hatta birçok kullanıcı açısından evlerin vazgeçilmezlerinden biri haline gelmiştir.

 - Kullanıcıları cezbeden estetik görüntülerinin yanı sıra mekan kullanımı konusunda da önemlş ölçüde tasarruf sağlamaktadır.

 - Böylece ankastre bir mutfak, eşdeğer ölçütlerdeki diğer mutfaklara göre daha geniş ve ferah bir görünüm kazanmaktadır. Bu sayede mutfakta yer alan kullanım alanının kapasitesi de önemli ölçüde artış göstermektedir.

 - Tüm bu cazip özelliklerinden dolayı genellikle dar veya ufak mutfaklarda sıklıkla kullanılan bir seçenek haline gelmektedir.

 - Genel mutfak kullanım alanlarında planlı bir şekilde yerleştirmenin mümkün olmadığı ocak, fırın, aspiratör gibi malzemeler bundan dolayı hem mutfağın estetik görüntüsünü bozmakta, hem de kullanım alanını daraltmaktadır.

 - Ayrıca daralmış ve sıkışık kullanım alanları kazalara da neden olabilmektedir.

 - Genellikle mutfaklar da tercih edilse de banyolarda da bu sistem kullanılmaktadır.

 

 Sonuç olarak birçok kişinin evinde sıklıkla görülmeye başlayan ankastre setler sayesinde sizler de hem mutfağınıza estetik görünüm kazandırabilir hem de mekandan tasarruf yapabilirsiniz.

 

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR