İNOVASYON

Sektöre adım attığı ilk günkü heyecanıyla, geleceğin ihtiyaçlarına bugünden çözüm geliştirmeyi misyon edinmiş bir Turkuaz Seramik! En yeniyi hızlıca çözümlerine entegre eden, kendi yenisini gururla icat eden koca bir ekip de arkasında! Adına kurum kültürü denen, özveri ile bezenen bu misyon, inovasyondan aldığımız güçle var!

Turkuaz Seramik çatısının altında, geleceğin gücünü bugüne taşımak için aynı motivasyon ve enerjiyle çalışan 1200 kişilik tek vücut var. Vizyoner bakış açılarıyla yaşamı zenginleştiren, sınır tanımayan hayal güçleriyle düşlerinizi renklendiren, tasarım harikası ürünler ile banyonuzu güzelleştiren, dünyanın en saygın kuruluşlarının takdirleriyle ödüllenen sayısız tasarımcı var. En önemlisi de özenle kurulan, dünyanın sahip olduğu bilgi, en güncel teknoloji ve bilinçle donanan AR-GE departmanımız var. Turkuaz Seramik misyonunda, geleceğin vizyonu var.

Koşullar değişir, üretim bandı güncellenir, oyuncular yenilenir, teknolojiler gelişir, trendler sil baştan belirlenir, riskler göze alınır yepyeni ürünlerle banyolar kuşatılır, her şey değişir gelişim baki kalır! Gücümüz üretim tesisimizden, yeni olana hemen adapte olma refleksimizden ve dünyayı eş zamanlı takip eden, kendi özgün zekasıyla yepyeni ürünler geliştiren, doğaya insana saygıyı prosesin hiçbir anında odağından çekmeyen dinamik ekibimizden!

Dünyanın 60 ülkesinde, kalitemiz üst seviyede! Geçmişin deneyimi, bugünün tüm imkanları ve gücünü bilimden alan muazzam bir öngörü ile çözüm bulan geleceğin tüm ihtiyaçlarıyla, yarın bugünden evinizde, #banyodahayatvar

 

SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK

Bugün geleceği birlikte inşa etme gücümüzün kaynağında “hepimizin mutluluğu” var. Sizin hayalinizi gerçekleştirmek, yaşam kalitenizi artırmak, yarınlarımızı güvence altına almak var. Bugünün yaşamını korumakta, geçmişin değerini saklamak, geleceğin doğasına katkı sunmak var! Bizim gücümüzde hepinizin gücü var! Gücümüzde sahip olduğumuz ar-ge merkezinde çalışan birbirinden yetenekli “siz”lerden kurulu bir ekip var, misyonumuzun çekirdeğinde büyüterek çoğaltmak istediğimiz güzellikler, her koşulda cömert kalmayı seçen doğaya karşı minnet, canlılığa saygı var!

Küresel ısınma, çevre kirliliği, büyüdüğü oranda küçülen yaşam alanları, kalabalıklar arasında tek tip üniformasını kuşanan yerleşkeler, kazandığını daha çok kazanabilmek için kaybeden, kaybederken biraz daha tüketen sağlıksız toplumlar… Bu yüzyılda sahnede sera gazı var! Tehdit büyük ama farkındalık yüksek, her taşın altında bir el. Bugün hepimizin gayreti yerinde. “Sürdürülebilir” bir yaşamın gayesi hepimizin içinde var!

Yuvanın su kaynaklarına erişimli köşesi, en hijyenik, en ışıltılı yeri… Sifonu, duşu, lavabosunda akan çeşmesi… Evde su tüketiminin merkezi! Turkuaz Seramik’in üretim tesisinde, kullandığı hammaddenin elde edilmesinde, işlenmesinde harcanan enerjide, işleyen insan elinde, çevresini koruyan, doğaya ve insana duyduğu sorumluluk ceketini sırtından çıkarmayan bir ekibin en ince fikirleri, en saygın emekleri var… #banyoda hayat var, suyun kaynağında gürül gürül akmasında hepimizin eli, sağduyusu, dikkati var! Ancak siz, onlar, bizler ömründen almazsak, gezegende sonsuz bir hayat var.

Banyoda hayat var. İklim değişimine savaş, kıt kaynaklara katkı, geri dönüştürülemeyen her tür kalıcı atığa karşı mücadele var! Banyoda, doğaya duyduğu sorumlulukla müsemma Turkuaz Seramik’in en derin saygısı var.

Daha yaratıcı olmak var, sahip olduğumuz tüm donanımla! Daha özgün olmak var, kurulu hayallere yeni ufuklar açmak için. Daha vizyoner olmak var, henüz belirmeyen ihtiyaçlara anında çözüm olabilmek için. Daha kontrollü olmak var, sahip olduklarımızı asırlara dayanan bir yolculuğun kaldırım taşlarına durmaksızın dizebilmek için. Ateş var elimizde, zerre kıvılcımıyla yakan. Toprak var yerküreyi saran. Denizler, göller, şelaleler var, hala gezegende %70’e varan. Hammaddemiz doğa, hizmetimiz insana! Sevgisini, müziğini, neşesini, yarınını umutlarına sorumlulukla sığdıran herkes için Turkuaz Seramik ile #banyodahayatvar

 

SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK

Trendlerin yanı başında yer almak, her an peşinde olmak bi’ yana, trendleri belirleme vizyonumuz sektöre gözümüzü açtığımız ilk günden beri var. Az değil Turkuaz Seramik ailesinde 1000’i aşkın nabız ölçer var. Günceli ön sıralardan takip etmek, henüz başlamayan yeni dalganın rüzgarına yön vermek ruhumuzda var!

Farklı ve yeni olan, insanın yaşam kalitesini artıran, henüz talepler gelişmeden arzı yaratan AR-GE ekibimizin dünyada olup bitenden eş zamanlı haberi var! Mutluluğunuzun kaynağında, genç, dinamik, sıkı takipte, üretmeye, geliştirmeye, yeniyi keşfetmeye kabiliyetli dev bir kadro var. Hayatınıza kattığı her değer; farklı, şık ve işlevsel! Ailemizin her bir ferdi trendleri takip eder ve trend belirler! Turkuaz Seramik’te, sektörde öncü yerini koruyan, kendi önüne geçmek için yeni başarılara atacağı imzalara yarışan bir ruh var!

Estetik, fonksiyonel, modern, yenilikçi, kaliteli… Anahtar kelimelerimiz belli! Bir de şaşırtmak gibi çok sevdiğimiz bir özelliğimiz var. Her şey bi’ yana Turkuaz Seramik imzasını taşıyan istisnasız her ürün ile yepyeni bir akım başlatmak gibi bir içgüdümüz var! Trendleri belirleme gücünün kaynağında tabii ki her geçen gün büyüyen üretim kapasitemiz ve güncel olana eş zamanlı adapte olmamızı sağlayan kuvvetli reflekslerimiz var. Tesadüf diye bir şey yok! Bugün sahip olduğumuz sektör avantajlı konumumuzun, kurulduğumuz günden beri titizlikle inşa ettiğimiz alt yapımızla organik bağı var.

Her an değişen dünyada sürekli yeniden karılan kartlara uygun stratejiler geliştiren bir Turkuaz Seramik var. Son trendleri hizmetinize sunan, koca dünyayı avcunun içinde düşlerinize sığdıran Turkuaz Seramik ile #banyodahayatvar

 

SOSYAL SORUMLULUK

Kurumsal vatandaşlık anlayışımız ve verimliliğe odaklı yaklaşımlar geliştiren proaktif  bakış açımızla sosyal sorumluluk alanında önemli çalışmalara imza atıyoruz. Çalışmalarımız ve iş yapış biçimimiz bu odaktan hareketle şekilleniyor. Böylece sınırlı kaynakları etkin bir şekilde değerlendirerek doğaya ve çevreye olan saygımızı bu alanda yaptığımız çalışmalarla sürdürülebilir kılıyoruz.

 

Öncelik çocuklar olmak üzere, eğitim, sağlık ve çevre alanlarında önemli projeler yapıyoruz. Çalışmalarımızla sürdürülebilir etkiler yaratmak için destek verdiğimiz projelerin uzun soluklu olmalarına, toplumsal anlamda fayda üretmelerine dikkat ediyoruz. Sosyal sorumluluk konusunda kurumsallaşmaya yönelik çalışmalarımızda sürdürülebilirlik yaklaşımı içinde kalıcı değerler üretebilmek amacındayız.​

 

Turkuaz Seramik olarak kurulduğumuz günden bu yana kurumsal sosyal sorumluluk kapsamında eğitime destek çalışmalarına önem veriyoruz.  Bu doğrultuda Milli Eğitim Bakanlığı’nın önderliğinde köy okullarının tuvaletlerini yenilemelerini sağlıyoruz ve minik öğrencilerimizi daha sağlıklı şartlara kavuşturuyoruz. Kayseri ve ilçelerine 4000 parçalık vitrifiye grubu yardımı yaptık. Önümüzdeki dönemde de bu çalışmalarımıza devam edeceğiz.

 

Çevre alanında yaptığımız projemizde ise Kayseri’deki ikinci en büyük, Türkiye’de de 5. en büyük güneş enerjisi santrali olan tesisi devreye alarak hem kendi kullandığımız enerjiyi yeşil enerjiden elde ediyor hem de fazla enerjinin sisteme aktarılmasını sağlıyoruz. Her sanayi kuruluşu üzerinde bulunduğu dünya ve doğa ile uyum içinde olmalı inancıyla, fabrika bacalarımızın tamamını mikron seviyesinde parçacık tutan filtrelerle donatarak çevre koruma tedbirlerini titizlikle yerine getiriyoruz.

 

Sağlık alanında da önemli çalışmalara imza atan firmamız 2015 yılında, Erciyes Üniversitesi Hastanesi’ne devredilmek üzere onkoloji hastanesi inşa etti. Kayseri ve çevre illere hizmet edecek olan Nazende-Nuri Özkaya Onkoloji Gündüz Tedavi Ünitesi’nde günde yaklaşık 70 hastaya hizmet veriliyor.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR